Goodbye to All That

Provozovatel AMC Networks Central Europe s.r.o. odvysílal dne 31. prosince 2018 od 8:05 hodin na programu Film Mania pořad Goodbye to All That.

Rada zjistila následující fakta:

 

Popis pořadu:

Snímek Goodbye to All That (česky Začít nanovo) je americký komediální film z roku 2014. Jedná se o romantickou komedii, která sleduje osudy Otta, který po rozchodu s manželkou chce „začít nanovo“ a hledá si proto novou partnerku. To se mu ale příliš nedaří, Ženy, se kterými navazuje intimní vztahy, jsou obvykle poněkud výstřední, což se projevuje i v oblasti sexuálního života.

Film ztvárňuje řadu sexuálně laděných scén, které nejsou vhodné pro dětského diváka.

 

Posouzení:

Ačkoliv pořad spadá do žánru romantické komedie a jeho primárním cílem je diváky pobavit, scény se sexuálním obsahem prezentují značně promiskuitní chování hlavního hrdiny. Scény, ačkoli zapadají do komediální zápletky, ztvárňují samy o sobě erotické aktivity poměrně věrohodným, neparodickým způsobem, který může v divácích vzbudit sexuální touhu. Zvukový doprovod těchto scén připomíná erotické filmy, postavy sugestivním způsobem nahlas vzdychají a sténají. Některé z dialogů jsou sexuálně explicitní, až vulgární. Snímek je v Maďarsku klasifikován jako nevhodný pro diváky do 16 let. Do vysílání byl film zařazen v dopoledních hodinách, kdy mohou být u obrazovek děti. Děti a mladiství tak měli příležitost jeho obsah zhlédnout. Erotické scény mohly mít potenciál vzbudit v nezletilých předčasný zájem o lidskou sexualitu a ohrozit tak jejich mravní vývoj.

Rada konstatovala, že provozovatel odvysíláním filmu porušil § 32 odst. 1 písm. g) zákona č. 231/2001 Sb.

 

 

Goodbye to All That_UPOZORNĚNÍ

 

 

- ZPĚT -
predchozí

Wild Things (Vad vágyak)

Provozovatel AMC Networks Central Europe s.r.o. odvysílal dne 4. března 2019 od 18.55 hodin na programu FILM CAFE (Maďarsko) pořad Vad vágyak (Wild Things).

Štiky

Provozovatel FTV Prima spol. s r.o. odvysílal dne 20. ledna 2019 od 8.49 hodin na programu Prima love pořad Štiky.

Kick-Ass

Provozovatel Seznam.cz TV, s.r.o. odvysílal dne 1. ledna 2019 od 15.00 hodin na programu Seznam.cz TV pořad Kick-Ass.

Goodbye to All That

Provozovatel AMC Networks Central Europe s.r.o. odvysílal dne 31. prosince 2018 od 8:05 hodin na programu Film Mania pořad Goodbye to All That.

Vitajte v dúhovej krajine: Príbehy z Juhoafrickej republiky

Provozovatel Český rozhlas odvysílal dne 5. srpna 2018 od 13:00 hodin na programu Český rozhlas 3 - Vltava pořad Vitajte v dúhovej krajine: Príbehy z Juhoafrickej republiky.
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media