31. 10. 2019

Bambule TV nabízí audiovizuální obsah pro děti

Od září letošního roku je pro dětského diváka na internetové adrese www.bambuleTV.cz a také www.bambule.tv dostupná nová platforma nabízející pořady pro děti.

Tento projekt Království hraček Bambule a Sparkys je prezentován jako nová internetová televize pro děti od nejmenších po teenagery a jejich rodiče. Jeho zakladatelé slibují rodičům přehledné uživatelské prostředí a také pečlivě předvybrané pořady, aby byla vyloučena možnost, že by se k dětským divákům televize dostal nevhodný nebo nepřístupný obsah.

Tradiční prodejce hraček tak rozšiřuje záběr svého podnikání do online prostředí, kde chce oslovovat děti od dvou do deseti let. Ty se mohou těšit na večerníčky, hrané i animované pohádky a dokonce i původní produkci provozovatele televize.

Jakkoli je projekt mediálně prezentován jako televize, ve skutečnosti se o televizi v pravém slova smyslu nejedná. Uživatelé si pořady, které chtějí zhlédnout, vybírají v katalogu pořadů, který nabízí různá členění. Podle věku dítěte, podle jeho pohlaví i podle typu pořadu. Lze tedy konstatovat, že projekt má spíše charakter audiovizuální mediální služby na vyžádání. Jako takový ovšem dosud nebyl evidován dozorovým orgánem, kterým je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta se proto věcí zabývala a rozhodla požádat poskytovatele služby, Wormelen Group a.s., o vysvětlení, z jakého důvodu Radě doposud neoznámil poskytování audiovizuální mediální služby na vyžádání.

 

- ZPĚT -
predchozí
15. 11. 2019

Reflexe fake news v literatuře

V dnešní době patrně již nebude nikdo, kdo by se nesetkal s termínem fake news. Spíše budou převládat ti, kteří mohou mít pocit, že nás témata kolem falešných zpráv, mediálních manipulací, činnosti trollů či hoaxů ve veřejném prostoru až zahlcují.
8. 11. 2019

51. Dětský filmový festival Oty Hofmana

www.festivalostrov.cz Jako tradičně každý rok, konal se i letos v Ostrově Festival Oty Hofmana, a to již 51. ročník. Tento dětský filmový a televizní festival je organizován Domem kultury Ostrov na Mírovém náměstí, kde se také koná většina akcí souvisejících s festivalem. Ten je zejména přehlídkou…
6. 11. 2019

Nabarvené ptáče nepřístupné do 18 let

Jeden z nejkontroverznějších filmů současnosti, oceňované i zatracované Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula, natočené podle stejnojmenné knižní předlohy Jerzyho Kosińského, získalo pro uvedení v českých kinech věkovou přístupnost 18+.
31. 10. 2019

Bambule TV nabízí audiovizuální obsah pro děti

Od září letošního roku je pro dětského diváka na internetové adrese www.bambuleTV.cz a také www.bambule.tv dostupná nová platforma nabízející pořady pro děti.
25. 10. 2019

Ochrana dětí a mladistvých před negativními dopady reklamy na alkohol

Na základě četných stížností ze strany veřejnosti je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání informována, že řada rodičů vnímá jako velmi nežádoucí, aby děti byly vystavovány reklamě na alkohol a zvyšovalo se tak riziko, že se stanou předčasně konzumenty alkoholu. Zákonodárci jsou si pochopitelně…
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media