6. 12. 2022

Advent s Městskou knihovnou v Praze

 

Již se stalo tradicí, že čtenáře webu Děti a média zveme k bohatému kulturnímu a společenskému programu, který připravuje Městská knihovna v Praze. V předvánočním čase je tento program obzvlášť bohatý a lákavý.

 

Ve Velkém sále Ústřední knihovny bude 13. prosince 2022 od 19 hodin promítán nejnovější film Stevena Spielberga Fabelmanovi, který je značnou měrou autobiografickým vyprávěním o dětství a dopívání začínajícího filmaře.

Milovníci Járy Cimrmana by mohli uvítat autorské čtení Miloně Čepelky. Ten bude předčítat ze své tvorby 8. prosince 2022 od 17.30 hodinÚstřední knihovně.

O den později profesor Martin Hilský zavede zájemce do světa Sonetů Williama Shakespera. V Ústřední knihovně od 19 hodin bude nejen číst Shakespearovy sonety ve svém překladu, ale rovněž poskytne odborný komentář.

Diváky loutkového divadla by mohlo zaujmout představení Cesta do Vánoc, které uvede spolek Loutky v nemocnici, a které diváky provede biblickými příběhy od stvoření světa, přes narození Ježíška až po putování Tří králů. Představení se koná 17. prosince 2022 v Malém sále Ústřední knihovny od 15 hodin.

O den později od 14 hodin mohou zájemci zhlédnout loutkové představení Nám, nám narodil se, které je rovněž inspirováno vánočním příběhem.

 

K adventu patří i hudba, proto Městská knihovna zve své čtenáře i na několik koncertů.

V pobočce na Hradčanech se 14. prosince 2022 uskuteční koncert vážné hudby. V podání Jany Eisenhammerové (zobcové flétny, klarinet), Terezy Horákové (housle) a Kryštofa Cejpa (violoncello) zazní skladby J. S. Bacha, L. van Beethovena, J. van Eycka, B. Mariniho, G. P. Telemanna, J. K. Vaňhala a A. Vivaldiho.

Dne 17. prosince 2022opatovské pobočce Městské knihovny proběhne vánoční koncert, na kterém uslyšíte jak tradiční české koledy, tak ty méně známé ze zahraničí.

A konečně 19. prosince 2022 se návštěvníci Ústřední knihovny mohou těšit na představení plné zpěvu, tance a vánočních zvyků Pastýři, nespěte, ej pastýři nespěte.

 

Pro šikovné a tvořivé Městská knihovna připravila tvůrčí dílny. Na pobočce Chodov si můžete 7. prosince od 12 hodin vyrobit vánoční ozdobičky, dekorace a novoročenky a na Jezerce se 14. prosince naučíte ušít andílka, který by mohl být krásným vánočním dárkem.

 

 

predchozí
6. 12. 2022

Advent s Městskou knihovnou v Praze

  Již se stalo tradicí, že čtenáře webu Děti a média zveme k bohatému kulturnímu a společenskému programu, který připravuje Městská knihovna v Praze. V předvánočním čase je tento program obzvlášť bohatý a lákavý.
28. 11. 2022

Twich omezil propagaci hazardu

Pravidelní čtenáři webu Děti a média jsou dobře obeznámeni s možnostmi regulace různých typů audiovizuálních mediálních služeb z hlediska ochrany nezletilých uživatelů, ale například i z hlediska ochrany spotřebitelů. Regulace má v zásadě dva přístupy. Prvním je regulace takříkajíc vnucená, tedy…
16. 11. 2022

Suterén Městské knihovny zve tvořivé návštěvníky

Jste-li kreativní, nápadití a rádi se učíte novým věcem, můžete se vypravit do kreativně-technologického centra Suterén Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí.
7. 11. 2022

„DOPORUČENÁ LITERATURA“ aktualizována i na podzim

Již se stalo pravidlem, že čtenářům webu Děti a média pravidelně přinášíme informace o nových zajímavých publikacích na českém knižním trhu. Všechny knihy, nově zařazené do sekce DOPORUČENÁ LITERATURA, mají nějaký vztah k (novým) médiím.
21. 10. 2022

Nová mobilní aplikace pomáhá se zvládáním posttraumatického stresu

Před nedávnem jsme čtenáře webu Děti a média seznámili s českou mobilní hrou, která byla odborníky vyvinuta, aby pomáhala při léčbě pacientů s obsedantně kompulzivní poruchou a aby ulevovala od úzkostí. Tentokrát bychom rádi představili mobilní aplikaci, která má rovněž za cíl prospívat pacientům…
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media