2. 3. 2020

Relaxované projekce na festivalu Jeden svět

Od 5. do 14. března 2020 se bude v Praze konat tradiční festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Letos pod heslem Až naprší a uschne.

Tématem festivalu je klimatická změna a její dopady na lokální krajinu. Festival zahájí na Oscara nominovaným filmem Země medu o včelařce Hatidze Muratové žijící v oblasti Severní Makedonie. Diváci se mohou těšit na celkem 133 dokumentů z 60 zemí. Po Praze se filmy představí ve 35 regionech ČR a následně také v Bruselu. Prezentovat se bude více než 130 festivalových hostů.

Pozoruhodné je, že celý filmový program bude zpřístupněn pro osoby neslyšící a nedoslýchavé. Vedle toho festival uvede 4 dokumenty s audiopopisem pro nevidomé a slabozraké.

Zajímavostí pak jsou tři tzv. relaxované projekce určené pro diváky s mentálním postižením, autismem či epilepsií. Na těchto projekcích jsou filmy pouštěny ve snížené zvukové hladině a po celou dobu je v sále mírně rozsvíceno. Diváci relaxovaných projekcí nejsou zatěžováni žádnými upoutávkami a trailery. Navíc organizátoři počítají s tím, že se diváci mohou během projekce pohybovat nebo hlasitě projevovat.

V rámci relaxovaných projekcí bude uveden dokumentární film Postiženi muzikou (7. března od 12 hodin v kině Bio OKO), pásmo tří krátkých dabovaných dokumentů, zejména pro malé diváky, Karla a Nordahl, #příběhšikany, Ptačí kluk (9. března od 16 hodin v kině Světozor) a pásmo tří krátkých dabovaných dokumentů Můj dopis těžařům, Zimní jezero a Krotitel hadů (11. března v 18.30 hodin v kině Světozor).

 

- ZPĚT -
predchozí
3. 7. 2020

Pozvánka - Média dětem, média s dětmi

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání si Vás dovoluje pozvat na konferenci s názvem Média dětem, média s dětmi která se uskuteční dne 8. září 2020 v Malém sále Kongresového centra ve Zlíně v rámci 60. ročníku mezinárodního festivalu filmu pro děti Zlín a mládež ZLÍN FILM FESTIVAL 2020.
18. 6. 2020

Pandemická situace prospěla digitální gramotnosti

V poslední době slýcháme více než kdy jindy, že každou krizi lze využít jako příležitost. Jakkoli je to klišé, které rozhodně nelze uplatnit absolutně, v souvislosti s kompetencemi v digitální oblasti to v minulých měsících opravdu zafungovalo.
3. 6. 2020

Týdny mediálního vzdělávání počtvrté

Letos se uskutečnil již čtvrtý ročník Týdnů mediálního vzdělávání, jako tradičně koordinovaný a pořádaný programem Jeden svět na školách, který působí v rámci společnosti Člověk v tísni.
22. 5. 2020

Dětský filmový festival ve Zlíně odložen

Tradičně na přelomu května a června se měl uskutečnit již 60. ročník nejstaršího a největšího filmového festivalu pro děti a mládež Zlín Film Festival. Z důvodu pandemické situace a souvisejících okolností bylo však jeho konání nereálné, naštěstí se organizátoři nerozhodli pro jeho úplné zrušení,…
14. 5. 2020

Experiment 21 není vhodný pro dětské publikum

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se na svém zasedání dne 5. května 2020 zabývala diváckými stížnostmi, které vyjadřovaly pohoršení nad pořadem televize Prima COOL Experiment 21 a rovněž nad upoutávkami, které ke sledování tohoto pořadu zvou. Diváci se domnívají, že pořad je z hlediska…
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media