3. 6. 2020

Týdny mediálního vzdělávání počtvrté

Letos se uskutečnil již čtvrtý ročník Týdnů mediálního vzdělávání, jako tradičně koordinovaný a pořádaný programem Jeden svět na školách, který působí v rámci společnosti Člověk v tísni.

Týden mediální gramotnosti (National Media Education Week) jako kampaň, jejímž cílem je podpora mediálního vzdělávání, vznikl před 14 lety v Kanadě, odkud se rozšířil do USA a posléze i do Evropy.

V ČR Týdny mediálního vzdělávání probíhají vždy na přelomu května a června na základních a středních školách a v jejich rámci se konají filmové projekce, semináře, setkání s mediálními odborníky a novináři.

Letošní ročník se s ohledem na mimořádné události související s pandemií uskutečnil po zkrácenou dobu, od 4. května do 29. května 2020, a kvůli uzavření škol se přesunul ze školních tříd na internet. Jeho konání umožnila finanční podpora nadace Google.org.

Mottem letošních Týdnů mediálního vzdělávání bylo „Mediální gramotnost se vyplatí“. Školy, které se do akce zapojily, obdržely od pořadatelů zdarma řadu atraktivních vzdělávacích pramenů, jenž mohou využívat ve výuce. Konaly se online debaty, k dispozici byly e-cvičebnice, spoty, audiovizuální lekce. Poprvé byl pro zájemce připraven výukový materiál určený i pro děti z 1. stupně základních škol. Francouzský animovaný seriál V digitálním světě jednoduchou a pro malé děti srozumitelnou formou představil svět vyhledávačů, rizika kyberšikany, zásad bezpečného pohybu v online prostředí a podobně.

Starší žáci základních škol a středoškoláci si mohli posílit mediální gramotnost a kritické myšlení zhlédnutím seriálu Hledá se novinář. Zájemci, kteří uvažují o profesi novináře, si vyzkoušeli své znalosti a dovednosti v navazující soutěži.

Podrobné informace k Týdnům mediálního vzdělávání lze získat zde: www.jsns.cz.

 

 

- ZPĚT -
predchozí
3. 7. 2020

Pozvánka - Média dětem, média s dětmi

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání si Vás dovoluje pozvat na konferenci s názvem Média dětem, média s dětmi která se uskuteční dne 8. září 2020 v Malém sále Kongresového centra ve Zlíně v rámci 60. ročníku mezinárodního festivalu filmu pro děti Zlín a mládež ZLÍN FILM FESTIVAL 2020.
18. 6. 2020

Pandemická situace prospěla digitální gramotnosti

V poslední době slýcháme více než kdy jindy, že každou krizi lze využít jako příležitost. Jakkoli je to klišé, které rozhodně nelze uplatnit absolutně, v souvislosti s kompetencemi v digitální oblasti to v minulých měsících opravdu zafungovalo.
3. 6. 2020

Týdny mediálního vzdělávání počtvrté

Letos se uskutečnil již čtvrtý ročník Týdnů mediálního vzdělávání, jako tradičně koordinovaný a pořádaný programem Jeden svět na školách, který působí v rámci společnosti Člověk v tísni.
22. 5. 2020

Dětský filmový festival ve Zlíně odložen

Tradičně na přelomu května a června se měl uskutečnit již 60. ročník nejstaršího a největšího filmového festivalu pro děti a mládež Zlín Film Festival. Z důvodu pandemické situace a souvisejících okolností bylo však jeho konání nereálné, naštěstí se organizátoři nerozhodli pro jeho úplné zrušení,…
14. 5. 2020

Experiment 21 není vhodný pro dětské publikum

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se na svém zasedání dne 5. května 2020 zabývala diváckými stížnostmi, které vyjadřovaly pohoršení nad pořadem televize Prima COOL Experiment 21 a rovněž nad upoutávkami, které ke sledování tohoto pořadu zvou. Diváci se domnívají, že pořad je z hlediska…
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media