16. 12. 2020

Televizní program Naživo

V nedávné době jsme informovali čtenáře webu Děti a média o řadě iniciativ kulturních institucí, které se v době přísných protiepidemických opatření snaží najít cestu ke svým divákům a návštěvníkům alternativními způsoby. Pozornost byla věnována mimo jiné i nové streamovací službě Dramox, která za měsíční předplatné umožňuje přehrání záznamů divadelních představení.

Nyní mají milovníci umění další možnost, jak zhlédnout divadelní inscenaci, koncert, nebo třeba kabaretní představení, aniž by opustili pohodlí svého domova. 20. listopadu 2020 ve 20 hodin zahájil vysílání celoplošný, bezplatný televizní program Naživo.

Za projektem kulturního televizního kanálu stojí divadelní soubory Jatka78, Cirk La Putyka a společnost Heaven's Gate režiséra Viktora Tauše. Licenci opravňující k vysílání získala společnost Kanál Naživo s.r.o.

Diváci se mohou těšit na živá divadelní představení, například souborů Cirk La Putyka, Jatka 78Vosto5Divadla Na ZábradlíDivadla Minor a dalších. Kromě divadelních představení nabídne program také koncerty, a to různých žánrů. Od České filharmonie po Lenku Dusilovou či Báru Polákovou. Stranou nezůstanou ani dětští diváci, pro které se chystají dětská představení.

Zcela svéráznou podobu mají na programu Naživo reklamy, které jsou živě přehrávány loutkoherci.

Kulturní televizní program Naživo získal záštitu ministra kultury Lubomíra Zaorálka a ministerstvo kultury jeho provoz finančně podpořilo. Také Rada pro rozhlasové a televizní vysílání projednala žádost o licenci v mimořádně rychlém režimu, aby spuštění televize mohlo proběhnout v plánovaném termínu. Je nicméně pravděpodobné, že program bude vysílán jen po omezenou dobu, než se kulturní život v České republice vrátí do normálních kolejí.

 

 

- ZPĚT -
predchozí
4. 6. 2021

Dark web – odvrácená strana internetu

Dnes bychom chtěli čtenáře webu Děti a média seznámit s fenoménem, o němž asi již většina lidí zaslechla, ovšem obrázek si (pravděpodobně) správný neudělala – s dark webem, temným webem. O dark webu koluje spousta mýtů a hrůzostrašných historek, a on také v mnoha ohledech opravdu hrůzostrašný je.…
2. 6. 2021

Pořad LIKE HOUSE ve vysílání televize PRIMA

Od 19. dubna 2021 nabízí televizní program Prima ve svém vysílání novou reality show LIKE HOUSE. Jde o vlastní projekt této televizní stanice, v jehož rámci se sešlo sedm populárních  influencerů v jedné vile, kde jsou sledováni kamerami jak při běžných každodenních činnostech, tak při plnění…
26. 5. 2021

Opatření přijatá na podporu mediální gramotnosti v roce 2020

Zákon o provozování rozhlasového a televizního vysílání ukládá Radě pro rozhlasové a televizní vysílání povinnost, aby každoročně ve své výroční zprávě zveřejňovala informace o úrovni mediální gramotnosti ve vztahu k novým komunikačním technologiím a o opatřeních přijímaných na podporu mediální…
19. 5. 2021

Provozovatel AMC Networks Central Europe s.r.o. opět ohrozil maďarské dětské diváky

V období posledních dvou let jsme čtenáře webu Děti a média informovali o tom, že provozovateli televizního vysílání, společnosti AMC Networks Central Europe s.r.o., byly uděleny tři pokuty za odvysílání pořadů na programech vysílaných na území Maďarska, které mohly ohrozit psychický, fyzický nebo…
3. 5. 2021

Významný krok k posílení mediální gramotnosti v EU

Společnost Google v dubnu letošního roku rozeslala orgánům a organizacím podporujícím mediální vzdělávání a sledujícím úroveň mediální gramotnosti zprávu o zahájení činnosti Evropského mediálního a informačního fondu:
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media