16. 12. 2020

Televizní program Naživo

V nedávné době jsme informovali čtenáře webu Děti a média o řadě iniciativ kulturních institucí, které se v době přísných protiepidemických opatření snaží najít cestu ke svým divákům a návštěvníkům alternativními způsoby. Pozornost byla věnována mimo jiné i nové streamovací službě Dramox, která za měsíční předplatné umožňuje přehrání záznamů divadelních představení.

Nyní mají milovníci umění další možnost, jak zhlédnout divadelní inscenaci, koncert, nebo třeba kabaretní představení, aniž by opustili pohodlí svého domova. 20. listopadu 2020 ve 20 hodin zahájil vysílání celoplošný, bezplatný televizní program Naživo.

Za projektem kulturního televizního kanálu stojí divadelní soubory Jatka78, Cirk La Putyka a společnost Heaven's Gate režiséra Viktora Tauše. Licenci opravňující k vysílání získala společnost Kanál Naživo s.r.o.

Diváci se mohou těšit na živá divadelní představení, například souborů Cirk La Putyka, Jatka 78Vosto5Divadla Na ZábradlíDivadla Minor a dalších. Kromě divadelních představení nabídne program také koncerty, a to různých žánrů. Od České filharmonie po Lenku Dusilovou či Báru Polákovou. Stranou nezůstanou ani dětští diváci, pro které se chystají dětská představení.

Zcela svéráznou podobu mají na programu Naživo reklamy, které jsou živě přehrávány loutkoherci.

Kulturní televizní program Naživo získal záštitu ministra kultury Lubomíra Zaorálka a ministerstvo kultury jeho provoz finančně podpořilo. Také Rada pro rozhlasové a televizní vysílání projednala žádost o licenci v mimořádně rychlém režimu, aby spuštění televize mohlo proběhnout v plánovaném termínu. Je nicméně pravděpodobné, že program bude vysílán jen po omezenou dobu, než se kulturní život v České republice vrátí do normálních kolejí.

 

 

- ZPĚT -
predchozí
16. 12. 2020

Televizní program Naživo

V nedávné době jsme informovali čtenáře webu Děti a média o řadě iniciativ kulturních institucí, které se v době přísných protiepidemických opatření snaží najít cestu ke svým divákům a návštěvníkům alternativními způsoby. Pozornost byla věnována mimo jiné i nové streamovací službě Dramox, která za…
10. 12. 2020

Lucemburský regulátor bude řešit vysílání programu Skylink 7 v ČR

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání při výkonu své dozorové činnosti zjistila, že v České republice je od roku 2019 šířen televizní program Skylink 7, který je určen výhradně zákazníkům satelitní služby Skylink prostřednictvím programové nabídky placených balíčků televizních stanic a který je…
25. 11. 2020

Vzdělání, kultura a umění online

Období pandemie onemocnění covid 19, které v roce 2020 zažíváme, je pro nás všechny bezprecedentní zkušeností. Každý se s nastalou situací vyrovnáváme jinak a každý si z ní odneseme něco jiného. A ačkoli to tak mnozí dnes ještě nemusejí vnímat, určitě časem objevíme i pozitiva, která nám tato…
2. 11. 2020

Dvě pokuty za filmy odvysílané na programu FILM CAFE

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání uložila v nedávné době dvě pokuty provozovateli  AMC Networks Central Europe s.r.o. v souvislosti s odvysíláním celovečerních filmů na programu FILM CAFE, který je šířen na území Maďarska.
19. 10. 2020

Provozovatelé vysílání jsou povinni dodržovat přísnější zahraniční právní úpravu

Základní pravidla a povinnosti provozovatelů televizního vysílání a poskytovatelů dalších audiovizuálních mediální služeb v celé Evropské unii upravuje Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2018/1808, o audiovizuálních mediálních službách (směrnice o AVMS). Tato právní úprava nastavuje minimální…
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media