16. 12. 2020

Televizní program Naživo

V nedávné době jsme informovali čtenáře webu Děti a média o řadě iniciativ kulturních institucí, které se v době přísných protiepidemických opatření snaží najít cestu ke svým divákům a návštěvníkům alternativními způsoby. Pozornost byla věnována mimo jiné i nové streamovací službě Dramox, která za měsíční předplatné umožňuje přehrání záznamů divadelních představení.

Nyní mají milovníci umění další možnost, jak zhlédnout divadelní inscenaci, koncert, nebo třeba kabaretní představení, aniž by opustili pohodlí svého domova. 20. listopadu 2020 ve 20 hodin zahájil vysílání celoplošný, bezplatný televizní program Naživo.

Za projektem kulturního televizního kanálu stojí divadelní soubory Jatka78, Cirk La Putyka a společnost Heaven's Gate režiséra Viktora Tauše. Licenci opravňující k vysílání získala společnost Kanál Naživo s.r.o.

Diváci se mohou těšit na živá divadelní představení, například souborů Cirk La Putyka, Jatka 78Vosto5Divadla Na ZábradlíDivadla Minor a dalších. Kromě divadelních představení nabídne program také koncerty, a to různých žánrů. Od České filharmonie po Lenku Dusilovou či Báru Polákovou. Stranou nezůstanou ani dětští diváci, pro které se chystají dětská představení.

Zcela svéráznou podobu mají na programu Naživo reklamy, které jsou živě přehrávány loutkoherci.

Kulturní televizní program Naživo získal záštitu ministra kultury Lubomíra Zaorálka a ministerstvo kultury jeho provoz finančně podpořilo. Také Rada pro rozhlasové a televizní vysílání projednala žádost o licenci v mimořádně rychlém režimu, aby spuštění televize mohlo proběhnout v plánovaném termínu. Je nicméně pravděpodobné, že program bude vysílán jen po omezenou dobu, než se kulturní život v České republice vrátí do normálních kolejí.

 

 

- ZPĚT -
predchozí
23. 2. 2021

Ohrožující filmový snímek Vlk z Wall Street

Provozovatel Česká televize byl Radou pro rozhlasové a televizní vysílání upozorněn na porušení zákazu zařazovat do vysílání mezi 6. a 22. hodinou pořady, které mohou ohrozit psychický, fyzický či mravní vývoj dětí a mladistvých. Porušení zákona se provozovatel dopustil odvysíláním amerického filmu…
4. 2. 2021

Reklama propagující AAA AUTO pokutována

Zákon o regulaci reklamy zakazuje, aby reklamy nevhodným způsobem ukazovaly osoby mladší 18 let v nebezpečných situacích. Na dodržování uvedené zákonné povinnosti v televizním a rozhlasovém vysílání dohlíží Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. K porušení této povinnosti ve vysílání ovšem…
25. 1. 2021

Ohrožuje příběh panáčka s dlouhým penisem děti?

V nedávné době prošla médii zpráva, že dánská veřejnoprávní televize vysílá značně kontroverzní seriál pro děti, který vypráví o muži s nejdelším penisem na světě. Hrdina jménem John Dillerman svým pohlavním údem může vyvěšovat vlajky či například provádět záchranné akce. Seriál je určen pro…
21. 1. 2021

Sociální dilema – nový film o dopadu sociálních médií na naše životy

Čtenářům webu Děti a média bychom chtěli v tomto článku představit americké dokumentární drama Sociální dilema (The Social Dilemma) režiséra Jeffa Orlowskiho z roku 2020, které uvedl Netlflix. Film byl poprvé uveden na filmovém festivalu Sundance 2020 a zveřejněn na Netflixu dne 9. září 2020.
14. 1. 2021

Pokuta za ohrožení dětských diváků v Maďarsku

V prosinci 2020 udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání pokutu ve výši 500 000 Kč za odvysílání pořadu, který mohl ohrozit psychický, fyzický nebo mravní vývoj dětí a mladistvých.
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media