9. 9. 2022

CONiáš pro milovníky sci-fi a fantasy

17. září 2022 se uskuteční 16. ročník akce CONiáš, tedy setkání fanoušků sci-fi a fantasy, které každoročně pořádá Městská knihovna v Praze.

CONiáš má každý rok jiné, sjednocující téma, které ho odlišuje od ostatních ročníků. Součástí jeho programu jsou přednášky, besedy, workshopy, herny, deskovky atd. A jelikož mezi fanoušky sci-fi a fantasy žánrů jsou i mnozí čtenáři, kteří se obvykle cítí nejlépe o samotě jen s oblíbenou knížkou, je CONiáš šancí pro takové introverty navázat nové sociální kontakty a mít s kým svůj koníček sdílet.

Letošní ročník se pod provokativním sloganem Monstra bít, či nebít? To je otázka. zaměří na tematiku monster a příšer.

I letos se zájemci mohou těšit na přednášky, na setkání se spisovateli, výměnu knih, projekci filmu ve Velkém sále a také hernu virtuální reality.

Brány CONiáše se otevírají 17. 9. 2022 v 9:30 hod., vstupné je 80 Kč, pro čtenáře knihovny zdarma.

 

Program:

 • 10:00 – Slavnostní zahájení CONiáše
 • 10.10 – Jarmila Kašparová a její příšery v novinkách anglicky psané beletrie. Seznamte se se skvělými knížkami, které čekají na své překladatele.
 • 10.30 – Martin Štefko a jeho monstra – nakladatelství Golden Dog představí své autory a plány do budoucna
 • 11.00 – překvapení CONiáše. Měli jsme plány, zatím nevyšly a hledáme ještě lepší náhradu
 • 12.00 – Zuzana Hartmannová, Honza Hamouz, Jan Kucin, Petra Machová – beseda se spisovateli z nakladatelství Host. Jsou větší monstra oni, nebo jejich šéfredaktor?
 • 13.00 – Karel Sikar Doležal – 10× nejstrašlivější monstra aneb další díl z oblíbené série „Sikarova šílená desítka“
 • 14.00 – Tomáš Bandžuch a Upír z Düsseldorfu – pátrání v celkem nedávné historii po monstru, které předčí řadu těch legendárních.
 • 14.30 – Lucie Lukačovičová a Luzná monstra Andaluzie – mytologický výlet do exotických krajů.
 • 15.00 – Witcher stories – představení zaklínačských filmů, premiéra a beseda s tvůrci, jejichž dílo mnohé zaujalo víc než Zaklínač od nejmenované streamovací společnosti.
 • 16.00 – křest antologie „Monstra CONiáše“ a beseda s tvůrci
 • 16.30 – Klára Smolíková, Lukáš Vavrečka – je ten, kdo nečte, ale poslouchá antologie, monstrum?
 • 17.00 – Shadows of Silesia – beseda s tvůrcem nové hry Petrem Kubíčkem a jeho profesními přáteli o počítačových hrách. Může hra udělat z dětí monstra? Nebo jsou monstra rodiče, kteří hraní zakazují?
 • 18.00 – Jan Kotouč a jeho monstra – beseda se spisovatelem, který má na svědomí doslova monstrózně dlouhý seznam vydaných knih, a jeho spisovatelskými přáteli.

 

Podrobnější informace o akci najdete zde:

https://www.facebook.com/Conias.knihovna

 

 

- ZPĚT -
predchozí
21. 9. 2022

Připomenutí kampaně #SayNo! – celoevropská kampaň proti zneužívání dětí online

Čtenáři webu Děti a média vědí, že na rizikové jevy v on-line světě v souvislosti se světem dětí a mladistvých vytrvale a opakovaně poukazujeme. Tomuto tématu bychom se chtěli věnovat i tentokrát, přičemž jako odrazový můstek jsme vybrali článek čerstvě publikovaný internetovým zpravodajským webem…
9. 9. 2022

CONiáš pro milovníky sci-fi a fantasy

Už 17. září 2022 se uskuteční 16. ročník akce CONiáš, tedy setkání fanoušků sci-fi a fantasy, které každoročně pořádá Městská knihovna v Praze. CONiáš má každý rok jiné, sjednocující téma, které ho odlišuje od ostatních ročníků. Součástí jeho programu jsou přednášky, besedy, workshopy, herny,…
6. 9. 2022

Pozitivní vliv počítačových her na inteligenci

V nedávné době jsme čtenáře webu Děti a média seznámili se zjištěními Zprávy o digitálních závislostech v České republice, kterou vydalo Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti. Zpráva přinesla značně znepokojující data ohledně nadužívání digitálních technologií a nadměrném trávení…
29. 8. 2022

V Japonsku vyšla manga z české historie

Na webu Děti a média se většinou věnujeme televiznímu vysílání a online médiím, ale neměli bychom zapomínat ani na tištěná média, mezi něž je nutno řadit i komiksy.  Mezi nejpopulárnější komiksy patří japonské komiksy zvané manga, což přeloženo znamená rozmarné nebo nespoutané kresby.
22. 8. 2022

Úspěch mladé české autorky

Každoroční Mezinárodní knižní veletrh v Turíně patří k nejvýznamnějším událostem svého druhu v Evropě a současně je největším knižním veletrhem v Itálii. Koná se pravidelně vždy v květnu již od roku 1988. Pro názornost, o jak velkou akci jde, zmiňme, že v roce 2015 bylo na veletrhu zastoupeno 1400…
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media