9. 9. 2022

CONiáš pro milovníky sci-fi a fantasy

17. září 2022 se uskuteční 16. ročník akce CONiáš, tedy setkání fanoušků sci-fi a fantasy, které každoročně pořádá Městská knihovna v Praze.

CONiáš má každý rok jiné, sjednocující téma, které ho odlišuje od ostatních ročníků. Součástí jeho programu jsou přednášky, besedy, workshopy, herny, deskovky atd. A jelikož mezi fanoušky sci-fi a fantasy žánrů jsou i mnozí čtenáři, kteří se obvykle cítí nejlépe o samotě jen s oblíbenou knížkou, je CONiáš šancí pro takové introverty navázat nové sociální kontakty a mít s kým svůj koníček sdílet.

Letošní ročník se pod provokativním sloganem Monstra bít, či nebít? To je otázka. zaměří na tematiku monster a příšer.

I letos se zájemci mohou těšit na přednášky, na setkání se spisovateli, výměnu knih, projekci filmu ve Velkém sále a také hernu virtuální reality.

Brány CONiáše se otevírají 17. 9. 2022 v 9:30 hod., vstupné je 80 Kč, pro čtenáře knihovny zdarma.

 

Program:

 • 10:00 – Slavnostní zahájení CONiáše
 • 10.10 – Jarmila Kašparová a její příšery v novinkách anglicky psané beletrie. Seznamte se se skvělými knížkami, které čekají na své překladatele.
 • 10.30 – Martin Štefko a jeho monstra – nakladatelství Golden Dog představí své autory a plány do budoucna
 • 11.00 – překvapení CONiáše. Měli jsme plány, zatím nevyšly a hledáme ještě lepší náhradu
 • 12.00 – Zuzana Hartmannová, Honza Hamouz, Jan Kucin, Petra Machová – beseda se spisovateli z nakladatelství Host. Jsou větší monstra oni, nebo jejich šéfredaktor?
 • 13.00 – Karel Sikar Doležal – 10× nejstrašlivější monstra aneb další díl z oblíbené série „Sikarova šílená desítka“
 • 14.00 – Tomáš Bandžuch a Upír z Düsseldorfu – pátrání v celkem nedávné historii po monstru, které předčí řadu těch legendárních.
 • 14.30 – Lucie Lukačovičová a Luzná monstra Andaluzie – mytologický výlet do exotických krajů.
 • 15.00 – Witcher stories – představení zaklínačských filmů, premiéra a beseda s tvůrci, jejichž dílo mnohé zaujalo víc než Zaklínač od nejmenované streamovací společnosti.
 • 16.00 – křest antologie „Monstra CONiáše“ a beseda s tvůrci
 • 16.30 – Klára Smolíková, Lukáš Vavrečka – je ten, kdo nečte, ale poslouchá antologie, monstrum?
 • 17.00 – Shadows of Silesia – beseda s tvůrcem nové hry Petrem Kubíčkem a jeho profesními přáteli o počítačových hrách. Může hra udělat z dětí monstra? Nebo jsou monstra rodiče, kteří hraní zakazují?
 • 18.00 – Jan Kotouč a jeho monstra – beseda se spisovatelem, který má na svědomí doslova monstrózně dlouhý seznam vydaných knih, a jeho spisovatelskými přáteli.

 

Podrobnější informace o akci najdete zde:

https://www.facebook.com/Conias.knihovna

 

 

- ZPĚT -
predchozí
18. 9. 2023

Omezování přístupu k sociálním sítím

O sociálních sítích a jejich neblahých dopadech na dospívající, a nejen na ně, už bylo napsáno skutečně hodně. Dnes je již podrobně popsán a empiricky ověřen vliv sociálních sítí na psychické i fyzické zdraví jejich uživatelů.
12. 9. 2023

Návrat k Týdnům mediálního vzdělávání

V rubrice Aktuality a zajímavosti pravidelně informujeme o důležitých událostech v mediálním světě. Tentokrát bychom se s čtenáři webu Děti a média chtěli vrátit k významné letošní akci, která proběhla v období od 22. května do 16. června 2023. Jednalo se o 7. ročník projektu Týdny mediálního…
1. 9. 2023

Začátek školního roku v Městské knihovně v Praze

Milovníci filmu jistě rádi zavítají na Festival krátkých i celovečerních filmů asijských zemí, který probíhá od 1. do 9. září 2023 v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí. K vidění bude jak audiovizuální tvorba z Japonska a Jižní Koreje, která je u nás známá a populární, tak i ze zemí, s jejichž…
21. 8. 2023

Umělá inteligence se představuje čtenářům webu Děti a média

Umělá inteligence je v posledních měsících jedním z dominantních mediálních témat. Existuje spousta článků a pojednání o tom, co umělá inteligence (AI) je, jak ji lze využívat, jaké jsou její slabiny a rovněž, jaká přináší rizika.
10. 8. 2023

Víte, co je „sharenting“?

  Snaha ochraňovat děti v prostředí internetu je společná drtivé většině rodičů. Snažíme se je chránit před nevhodným obsahem, kyberšikanou, marketingovým tlakem a nespočtem dalších ohrožení. Někdy se však může stát, že děti vystavíme nebezpečí sami svojí nerozvážností.
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media