16. 11. 2022

Suterén Městské knihovny zve tvořivé návštěvníky

Jste-li kreativní, nápadití a rádi se učíte novým věcem, můžete se vypravit do kreativně-technologického centra Suterén Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí.

Suterén je sdílený prostor v budově Městské knihovny, kde si lze vyzkoušet nové věci, zúčastnit se tvůrčích a vzdělávacích akcí a pracovat na svých vlastních projektech.

Suterén lze jako sdílenou dílnu využívat v době, kdy se zde nekonají jiné akce. Je bohatě vybaven. Můžete využít kreativní sady s pomůckami pro knižní vazbu, linoryt, plackovač, 3D tiskárny nebo třeba kreslicí plotr, jen je třeba dbát na to, že vybavení je možné používat až po zaškolení zdejším personálem, který vám ochotně a se vším poradí.

Nebo přijďte na některý z workshopů. Ty se konají každé liché úterý a můžete se na nich naučit, jak udělat knižní vazbu, vyzkoušet si kaligrafické a letteringové postupy, modelování pro 3D tisk či pyrografii. A samozřejmě si můžete vybrat i z řady dalších akcí.

Už 21. listopadu 2022 v 16 hodin si v Suterénu můžete vytvořit svůj vlastní sešit. U toho vám bude nápomocná grafička, knihařka a pedagožka Vysoké škole uměleckoprůmyslové, Vladimíra Šturmová.

A 23. listopadu 2022 v 15 hodin si můžete vyrobit ozdobné mašle ze starých časopisů a dekorativních papírů.

V čase adventním se Suterén zaměří na vánoční témata. S Kateřinou Grigorjevou si za pomoci jemných kaligrafických tahů můžete vytvořit zasněžené přání, se Simonou Košíkovou popsat vánoční koule na stromeček a s Veronikou Váňovou vykreslit zdobné iniciály. Celé adventní tvoření bude završeno skládáním dárkových krabiček s Vladimírou Šturmovou.

V Suterénu Městské knihovny se rozhodně nudit nebudete.

 

 

Zdroj: https://www.mlp.cz/

 

 

 

- ZPĚT -
predchozí
19. 2. 2024

Film Jan Žižka není určen do vysílání před 22. hodinou

V listopadu 2023 byl do vysílání televizního programu Prima zařazen film Jan Žižka. Historizující snímek režiséra Petra Jákla, který vznikl s rozpočtem takřka půl miliardy korun, se volně inspiruje událostmi v Zemích Koruny české na začátku 15. století. Do filmu byla obsazena řada zahraničních…
9. 2. 2024

Králové videa aneb takoví jsme byli: vzpomínka na dobu rychlodabingu

Různých dokumentů, které nějakým způsobem reflektují svět médií, jsme již představili čtenářům webu Děti a média povícero. Snad ještě nikdy se však nejednalo o dokument českého (či slovenského) původu, a zcela jistě jsme se dosud nezabývali tak specifickou tématikou, charakterizující určitou dobu a…
6. 2. 2024

Únorový kulturní program Městské knihovny

Na webu Děti a média pravidelně informujeme o rozmanitých kulturních a společenských akcích, které pro Pražany, a nejen pro ně, připravuje Městská knihovna. Hlavním posláním knihovníků a knihovnic ale samozřejmě zůstává péče o knižní fondy a metodická pomoc čtenářům. V rámci této své činnosti…
31. 1. 2024

Zahraniční stížnosti na české provozovatele vysílání

  Fakt, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dozoruje nad televizními programy vysílanými v České republice, je veřejnosti všeobecně známý, mnohem méně se však ví, že Rada musí dohlížet rovněž na desítky televizních programů, které jsou vysílány výhradně v zahraničí, a to nejen na území…
25. 1. 2024

Sociální sítě skupiny Prima pod kontrolou

  Na podzim loňského roku zahájila skupina televize Prima automatizovanou kontrolu devíti facebookových a pěti instagramových profilů televize Prima pomocí nástroje založeného na dovednostech umělé inteligence. Nástroj naprogramoval technologický startup Elv.ai.
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media