16. 11. 2022

Suterén Městské knihovny zve tvořivé návštěvníky

Jste-li kreativní, nápadití a rádi se učíte novým věcem, můžete se vypravit do kreativně-technologického centra Suterén Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí.

Suterén je sdílený prostor v budově Městské knihovny, kde si lze vyzkoušet nové věci, zúčastnit se tvůrčích a vzdělávacích akcí a pracovat na svých vlastních projektech.

Suterén lze jako sdílenou dílnu využívat v době, kdy se zde nekonají jiné akce. Je bohatě vybaven. Můžete využít kreativní sady s pomůckami pro knižní vazbu, linoryt, plackovač, 3D tiskárny nebo třeba kreslicí plotr, jen je třeba dbát na to, že vybavení je možné používat až po zaškolení zdejším personálem, který vám ochotně a se vším poradí.

Nebo přijďte na některý z workshopů. Ty se konají každé liché úterý a můžete se na nich naučit, jak udělat knižní vazbu, vyzkoušet si kaligrafické a letteringové postupy, modelování pro 3D tisk či pyrografii. A samozřejmě si můžete vybrat i z řady dalších akcí.

Už 21. listopadu 2022 v 16 hodin si v Suterénu můžete vytvořit svůj vlastní sešit. U toho vám bude nápomocná grafička, knihařka a pedagožka Vysoké škole uměleckoprůmyslové, Vladimíra Šturmová.

A 23. listopadu 2022 v 15 hodin si můžete vyrobit ozdobné mašle ze starých časopisů a dekorativních papírů.

V čase adventním se Suterén zaměří na vánoční témata. S Kateřinou Grigorjevou si za pomoci jemných kaligrafických tahů můžete vytvořit zasněžené přání, se Simonou Košíkovou popsat vánoční koule na stromeček a s Veronikou Váňovou vykreslit zdobné iniciály. Celé adventní tvoření bude završeno skládáním dárkových krabiček s Vladimírou Šturmovou.

V Suterénu Městské knihovny se rozhodně nudit nebudete.

 

 

Zdroj: https://www.mlp.cz/

 

 

 

- ZPĚT -
predchozí
6. 12. 2022

Advent s Městskou knihovnou v Praze

  Již se stalo tradicí, že čtenáře webu Děti a média zveme k bohatému kulturnímu a společenskému programu, který připravuje Městská knihovna v Praze. V předvánočním čase je tento program obzvlášť bohatý a lákavý.
28. 11. 2022

Twich omezil propagaci hazardu

Pravidelní čtenáři webu Děti a média jsou dobře obeznámeni s možnostmi regulace různých typů audiovizuálních mediálních služeb z hlediska ochrany nezletilých uživatelů, ale například i z hlediska ochrany spotřebitelů. Regulace má v zásadě dva přístupy. Prvním je regulace takříkajíc vnucená, tedy…
16. 11. 2022

Suterén Městské knihovny zve tvořivé návštěvníky

Jste-li kreativní, nápadití a rádi se učíte novým věcem, můžete se vypravit do kreativně-technologického centra Suterén Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí.
7. 11. 2022

„DOPORUČENÁ LITERATURA“ aktualizována i na podzim

Již se stalo pravidlem, že čtenářům webu Děti a média pravidelně přinášíme informace o nových zajímavých publikacích na českém knižním trhu. Všechny knihy, nově zařazené do sekce DOPORUČENÁ LITERATURA, mají nějaký vztah k (novým) médiím.
21. 10. 2022

Nová mobilní aplikace pomáhá se zvládáním posttraumatického stresu

Před nedávnem jsme čtenáře webu Děti a média seznámili s českou mobilní hrou, která byla odborníky vyvinuta, aby pomáhala při léčbě pacientů s obsedantně kompulzivní poruchou a aby ulevovala od úzkostí. Tentokrát bychom rádi představili mobilní aplikaci, která má rovněž za cíl prospívat pacientům…
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media