6. 12. 2022

Advent s Městskou knihovnou v Praze

 

Již se stalo tradicí, že čtenáře webu Děti a média zveme k bohatému kulturnímu a společenskému programu, který připravuje Městská knihovna v Praze. V předvánočním čase je tento program obzvlášť bohatý a lákavý.

 

Ve Velkém sále Ústřední knihovny bude 13. prosince 2022 od 19 hodin promítán nejnovější film Stevena Spielberga Fabelmanovi, který je značnou měrou autobiografickým vyprávěním o dětství a dopívání začínajícího filmaře.

Milovníci Járy Cimrmana by mohli uvítat autorské čtení Miloně Čepelky. Ten bude předčítat ze své tvorby 8. prosince 2022 od 17.30 hodinÚstřední knihovně.

O den později profesor Martin Hilský zavede zájemce do světa Sonetů Williama Shakespera. V Ústřední knihovně od 19 hodin bude nejen číst Shakespearovy sonety ve svém překladu, ale rovněž poskytne odborný komentář.

Diváky loutkového divadla by mohlo zaujmout představení Cesta do Vánoc, které uvede spolek Loutky v nemocnici, a které diváky provede biblickými příběhy od stvoření světa, přes narození Ježíška až po putování Tří králů. Představení se koná 17. prosince 2022 v Malém sále Ústřední knihovny od 15 hodin.

O den později od 14 hodin mohou zájemci zhlédnout loutkové představení Nám, nám narodil se, které je rovněž inspirováno vánočním příběhem.

 

K adventu patří i hudba, proto Městská knihovna zve své čtenáře i na několik koncertů.

V pobočce na Hradčanech se 14. prosince 2022 uskuteční koncert vážné hudby. V podání Jany Eisenhammerové (zobcové flétny, klarinet), Terezy Horákové (housle) a Kryštofa Cejpa (violoncello) zazní skladby J. S. Bacha, L. van Beethovena, J. van Eycka, B. Mariniho, G. P. Telemanna, J. K. Vaňhala a A. Vivaldiho.

Dne 17. prosince 2022opatovské pobočce Městské knihovny proběhne vánoční koncert, na kterém uslyšíte jak tradiční české koledy, tak ty méně známé ze zahraničí.

A konečně 19. prosince 2022 se návštěvníci Ústřední knihovny mohou těšit na představení plné zpěvu, tance a vánočních zvyků Pastýři, nespěte, ej pastýři nespěte.

 

Pro šikovné a tvořivé Městská knihovna připravila tvůrčí dílny. Na pobočce Chodov si můžete 7. prosince od 12 hodin vyrobit vánoční ozdobičky, dekorace a novoročenky a na Jezerce se 14. prosince naučíte ušít andílka, který by mohl být krásným vánočním dárkem.

 

 

- ZPĚT -
predchozí
24. 1. 2023

Školní televize Telka Cihelka

Na webu Děti a média často seznamujeme čtenáře se zajímavými aktivitami a projekty, které přispívají ke zvyšování mediální gramotnosti. Je nepochybné, že projekty, které jsou zajímavé a účastníky baví, jsou v rámci mediálního vzdělávání nejefektivnější.
18. 1. 2023

Pořad Like Haf nevhodný pro nezletilé

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se na základě diváckého podnětu zabývala analýzou několika vydání české reality show Like Haf vysílané na programu Prima SHOW.
23. 12. 2022

Kniha Hry, sítě, porno – rádce pro všechny, kdož vychovávají dítě 0+

V jednom z posledních článků jsme čtenáře webu Děti a média informovali o aktualizaci rubriky Doporučená literatura, přičemž závěrem jsme slíbili co nejdříve blíže představit dvě z nově zařazených knih. Nyní tento slib plníme s tím, že se zatím budeme věnovat jen jednomu z titulů, a sice knize…
14. 12. 2022

Hororový snímek v dopoledním vysílání programu Film Europe +

  Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém 18. zasedání v roce 2022 upozornila provozovatele televizního vysílání, FILM EUROPE, s.r.o., na porušení ustanovení § 32 odst. 1 písm. g) zákona č. 231/2001 Sb., kterého se dopustil tím, že dne 2. října 2022 v 11:05 hodin odvysílal na programu Film…
6. 12. 2022

Advent s Městskou knihovnou v Praze

  Již se stalo tradicí, že čtenáře webu Děti a média zveme k bohatému kulturnímu a společenskému programu, který připravuje Městská knihovna v Praze. V předvánočním čase je tento program obzvlášť bohatý a lákavý.
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media