6. 3. 2023

Březen do knihovny vlezem

 

Přinášíme vám pravidelné tipy, jak příjemně a poučně strávit i březnové dny v Městské knihovně v Praze.

Jelikož březen je již tradičně měsícem knihy, knižní kultury a samozřejmě čtenářů, připravila Městská knihovna řadu tradičních i mimořádných akcí pod společným mottem „Zpátky do knihoven!“.

 

K těm pravidelným událostem patří Noc s Andersenem, která tentokrát proběhne v pátek 31. března 2023 na pobočce Hloubětín a také v budově Ústřední knihovny. V Ústřední knihovně přitom bude mít atraktivní program až do 22:00 hodin s množstvím známých hostů a ve spolupráci s Radiem Junior.

Ve čtvrtek 16. března 2023 od 19 hod. se uskuteční ve velkém sále Ústřední knihovny přednáška profesora Martina Hilského. Tento náš překladatel a patrně největší znalec díla Williama Shakespeara bude hovořit o manipulaci a moci slov v Shakespearově hře Othello a Richard III.

Ve smíchovské pobočce Městské knihovny v Praze proběhne 9. března 2023 od 18 hodin LGBT+ literární večer s povídáním nad knihou Vykořenění. Se spisovatelem Ivo Skopalem bude hovořit moderátor Českého rozhlasu Jakub Pavlovský.

japonskými básněmi haiku seznámí čtenáře na pobočce knihovny na Zahradním Městě 15. března 2023 do 17 hodin lektorka Dáša Rýdlová. Zájemci si mohou vyzkoušet i svou vlastní tvorbu haiku.

O tom, že Jižní Město může být pro většinu tamějších obyvatel klidným a přívětivým místem k životu, bude vyprávět Jan Lukavec, autor knihy esejů Jižák, město panelů, snů a mýtů, na pobočce Městské knihovny v Praze na Opatově 21. března 2023 od 17 hodin.

V Domě čtení v Ruské ulici v Praze představí 22. března 2023 od 18 hodin tři plzeňští literáti své nové knihy. Irena Henzl Velichová svoji básnickou sbírku Jádro škrábej, Soňa Haas pokřtí prvotinu Filé ve větvích a Jan Sojka básnickou skladbu Přemalovat pot.

V pobočce Městské knihovny v Praze Vozovna se bude pro děti od sedmi do jedenácti let konat čtenářská dílna O hvězdách a planetkách inspirovaná knihou Kamarádka z temné hmoty. Zájemce čeká nejen vyprávění o objevování vesmíru, ale mohou si vytvořit i svoje vlastní hvězdy a planetky.

 

A na závěr jsme si ponechali pozvánku pro milovníky vážné hudby. Ve středu 8. března 2023 bude ve velkém sále Ústřední knihovny v Praze zahájen 6. ročník komorní řady 4plus, kterou pořádá Zemlinského kvarteto ve spolupráci s Městskou knihovnou a letos i se španělským kulturním institutem Instituto Cervantes. Na letošek jsou naplánovány celkem čtyři koncerty, na kterých hudebníci přivítají i své kolegy ze Španělska. Na každém z koncertů zazní česká a španělská hudba a také jedno vybrané velké romantické dílo. Na prvním koncertě bude součástí představení navíc baletní vystoupení španělské baletky Nurie Cazorle.

 


Zdroj: Městská knihovna v Praze

 

 

 

- ZPĚT -
predchozí
29. 3. 2023

Opatření přijatá na podporu mediální gramotnosti v roce 2022

  Zákon o provozování rozhlasového a televizního vysílání ukládá Radě pro rozhlasové a televizní vysílání povinnost, aby každoročně ve své výroční zprávě zveřejňovala informace o úrovni mediální gramotnosti ve vztahu k novým komunikačním technologiím a o opatřeních přijímaných na podporu mediální…
27. 3. 2023

Film Nahota na prodej je nepřijatelný v denním vysílacím čase

Provozovatel Magical roof s.r.o. odvysílal dne 11. prosince 2022 od 14:45 hodin na programu JOJ Family film Nahota na prodej. Jde o český filmový snímek z roku 1993, který tematicky čerpá ze zločinnosti počátku devadesátých let.
20. 3. 2023

Dokument Svědkové Putinovi – dvakrát totéž, přesto jinak

Nedávno uplynuvší neblahé únorové datum – 24. února 2023 – představovalo výročí ruské invaze na Ukrajinu. Válka, která bývá někdy uváděna jako „Putinova válka“, dosud probíhá; ruská armáda z Ukrajiny stále neodešla či odsud stále nebyla vytlačena. (Nejen) proto – jak uvidíme – přinášíme čtenářům…
17. 3. 2023

Limit pro užívání TikToku

O rizikovosti sociálních sítí a zejména pak sítě TikTok pro děti jsme na webu Děti a média již několikrát informovali. Naštěstí většina poskytovatelů těchto sítí si je nebezpečnosti jejich nadužívání vědoma, a ať již pod tlakem rodičů či jako projev společenské odpovědnosti přistupuje k přijímání…
6. 3. 2023

Březen do knihovny vlezem

  Přinášíme vám pravidelné tipy, jak příjemně a poučně strávit i březnové dny v Městské knihovně v Praze. Jelikož březen je již tradičně měsícem knihy, knižní kultury a samozřejmě čtenářů, připravila Městská knihovna řadu tradičních i mimořádných akcí pod společným mottem „Zpátky do knihoven!“.
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media