6. 3. 2023

Březen do knihovny vlezem

 

Přinášíme vám pravidelné tipy, jak příjemně a poučně strávit i březnové dny v Městské knihovně v Praze.

Jelikož březen je již tradičně měsícem knihy, knižní kultury a samozřejmě čtenářů, připravila Městská knihovna řadu tradičních i mimořádných akcí pod společným mottem „Zpátky do knihoven!“.

 

K těm pravidelným událostem patří Noc s Andersenem, která tentokrát proběhne v pátek 31. března 2023 na pobočce Hloubětín a také v budově Ústřední knihovny. V Ústřední knihovně přitom bude mít atraktivní program až do 22:00 hodin s množstvím známých hostů a ve spolupráci s Radiem Junior.

Ve čtvrtek 16. března 2023 od 19 hod. se uskuteční ve velkém sále Ústřední knihovny přednáška profesora Martina Hilského. Tento náš překladatel a patrně největší znalec díla Williama Shakespeara bude hovořit o manipulaci a moci slov v Shakespearově hře Othello a Richard III.

Ve smíchovské pobočce Městské knihovny v Praze proběhne 9. března 2023 od 18 hodin LGBT+ literární večer s povídáním nad knihou Vykořenění. Se spisovatelem Ivo Skopalem bude hovořit moderátor Českého rozhlasu Jakub Pavlovský.

japonskými básněmi haiku seznámí čtenáře na pobočce knihovny na Zahradním Městě 15. března 2023 do 17 hodin lektorka Dáša Rýdlová. Zájemci si mohou vyzkoušet i svou vlastní tvorbu haiku.

O tom, že Jižní Město může být pro většinu tamějších obyvatel klidným a přívětivým místem k životu, bude vyprávět Jan Lukavec, autor knihy esejů Jižák, město panelů, snů a mýtů, na pobočce Městské knihovny v Praze na Opatově 21. března 2023 od 17 hodin.

V Domě čtení v Ruské ulici v Praze představí 22. března 2023 od 18 hodin tři plzeňští literáti své nové knihy. Irena Henzl Velichová svoji básnickou sbírku Jádro škrábej, Soňa Haas pokřtí prvotinu Filé ve větvích a Jan Sojka básnickou skladbu Přemalovat pot.

V pobočce Městské knihovny v Praze Vozovna se bude pro děti od sedmi do jedenácti let konat čtenářská dílna O hvězdách a planetkách inspirovaná knihou Kamarádka z temné hmoty. Zájemce čeká nejen vyprávění o objevování vesmíru, ale mohou si vytvořit i svoje vlastní hvězdy a planetky.

 

A na závěr jsme si ponechali pozvánku pro milovníky vážné hudby. Ve středu 8. března 2023 bude ve velkém sále Ústřední knihovny v Praze zahájen 6. ročník komorní řady 4plus, kterou pořádá Zemlinského kvarteto ve spolupráci s Městskou knihovnou a letos i se španělským kulturním institutem Instituto Cervantes. Na letošek jsou naplánovány celkem čtyři koncerty, na kterých hudebníci přivítají i své kolegy ze Španělska. Na každém z koncertů zazní česká a španělská hudba a také jedno vybrané velké romantické dílo. Na prvním koncertě bude součástí představení navíc baletní vystoupení španělské baletky Nurie Cazorle.

 


Zdroj: Městská knihovna v Praze

 

 

 

- ZPĚT -
predchozí
19. 2. 2024

Film Jan Žižka není určen do vysílání před 22. hodinou

V listopadu 2023 byl do vysílání televizního programu Prima zařazen film Jan Žižka. Historizující snímek režiséra Petra Jákla, který vznikl s rozpočtem takřka půl miliardy korun, se volně inspiruje událostmi v Zemích Koruny české na začátku 15. století. Do filmu byla obsazena řada zahraničních…
9. 2. 2024

Králové videa aneb takoví jsme byli: vzpomínka na dobu rychlodabingu

Různých dokumentů, které nějakým způsobem reflektují svět médií, jsme již představili čtenářům webu Děti a média povícero. Snad ještě nikdy se však nejednalo o dokument českého (či slovenského) původu, a zcela jistě jsme se dosud nezabývali tak specifickou tématikou, charakterizující určitou dobu a…
6. 2. 2024

Únorový kulturní program Městské knihovny

Na webu Děti a média pravidelně informujeme o rozmanitých kulturních a společenských akcích, které pro Pražany, a nejen pro ně, připravuje Městská knihovna. Hlavním posláním knihovníků a knihovnic ale samozřejmě zůstává péče o knižní fondy a metodická pomoc čtenářům. V rámci této své činnosti…
31. 1. 2024

Zahraniční stížnosti na české provozovatele vysílání

  Fakt, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dozoruje nad televizními programy vysílanými v České republice, je veřejnosti všeobecně známý, mnohem méně se však ví, že Rada musí dohlížet rovněž na desítky televizních programů, které jsou vysílány výhradně v zahraničí, a to nejen na území…
25. 1. 2024

Sociální sítě skupiny Prima pod kontrolou

  Na podzim loňského roku zahájila skupina televize Prima automatizovanou kontrolu devíti facebookových a pěti instagramových profilů televize Prima pomocí nástroje založeného na dovednostech umělé inteligence. Nástroj naprogramoval technologický startup Elv.ai.
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media