2. 5. 2023

Webinář Vysílejme přístupně

Dne 10. května 2023 se v čase od 9.00 do 12.00 hodin uskuteční webinář Vysílejme přístupně pořádaný Nadačním fondem Českého rozhlasu se Střediskem Teiresiás Masarykovy univerzity a ve spolupráci s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání.

Webinář uvede zájemce do problematiky tzv. Akčních a Zaváděcích plánů, které byly do českého právního řádu vloženy novelou zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání a zákona o audiovizuálních mediálních službách na vyžádání pro provozovatele televizního vysílání a pro poskytovatele audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání.

Cílem Akčních a Zaváděcích plánů zpřístupňování televizních pořadů pro osoby se sluchovým postižením a osoby se zrakovým postižením je zajistit průběžné postupné navyšování počtu pořadů, které jsou v televizním vysílání a v katalozích audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání zpřístupněny prostřednictvím kompenzačních pomůcek osobám se sluchovým a zrakovým postižením.

Účastníci webináře se seznámí s Doporučeními, která pro vytvoření Akčních a Zaváděcích plánů připravila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Akční plány zpřístupňování budou na konci června tohoto roku zpracovávat všichni provozovatelé celoplošného televizního vysílání, Zaváděcí plány pak budou připravovat provozovatelé jiného než celoplošného televizního vysílání.

 

Program webináře bude rozdělen do pěti bloků, které pokryjí následující oblasti:

● Přístupnost multimediálního obsahu

● Přístupnost prostředí (weby, aplikace)

● Přístupnost zákaznické podpory

● Uživatelská zkušenost

● Praktická doporučení k akčním a zaváděcím plánům

 

Webinář proběhne na platformě Zoom, účast je zdarma, jen je nezbytné se zaregistrovat.

Případné dotazy zájemcům zodpoví Radek Pavlíček na emailové adrese pavlicek@teiresias.muni.cz, případně telefonicky na čísle 604 462 448.

 

 

- ZPĚT -
predchozí
17. 5. 2023

A-FilmTeensFest seznamuje veřejnost s nejlepšími filmy od dětských a dospívajících tvůrců

Letos se konal již 3. ročník soutěžní festivalové přehlídky audiovizuálních děl vyrobených mladými tvůrci od 6 do 20 let A – FilmTeensFest. Festival proběhl v období od 8. února do 12. března 2023 a bylo do něj zařazeno více než 160 filmů, které byly rozděleny do 8 základních sekcí (Radost; Já i…
2. 5. 2023

Webinář Vysílejme přístupně

Dne 10. května 2023 se v čase od 9.00 do 12.00 hodin uskuteční webinář Vysílejme přístupně pořádaný Nadačním fondem Českého rozhlasu se Střediskem Teiresiás Masarykovy univerzity a ve spolupráci s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání.
2. 5. 2023

Květen v Městské knihovně v Praze

  I v měsíci květnu zve Městská knihovna v Praze na řadu zajímavých akcí.   Už 3. května 2023 se v Malém sále Ústřední knihovny od 19 hodin uskuteční přednáška profesora Cyrila Höschla Mikrobiom a my: Máme kus duše i ve střevech?, která osvětlí, jak úzký vztah je mezi střevní flórou a psychickým…
26. 4. 2023

Špunti, Duhozemě a celý herní spektákl Déčka

O počítačových hrách toho již bylo řečeno mnoho, a zcela jistě ještě bude. Většinou se jedná o nářky nad tím, jak počítačové hry kazí nejmladší generaci, a jak ta zaostává oproti generaci svých rodičů a prarodičů v řadě dovedností, neboť namísto jejich rozvíjení „paří na compu hry od nevidim do…
11. 4. 2023

Masarykova univerzita zkoumá pozitivní vliv počítačových her

Před několika měsíci jsme čtenáře webu Děti a média informovali o výsledcích rozsáhlého výzkumu, který zjišťoval, jaký vliv má hraní počítačových a mobilních her na inteligenci dětí. Jakkoli se v minulosti soudilo, že počítačové hry mají negativní dopady na jejich uživatele, zejména pak…
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media