1. 11. 2023

Listopadové pozvánky do Městské knihovny v Praze

 

V listopadu zapálené čtenáře jistě potěšíme zprávou, že se po mnoha letech v Praze otevírá zbrusu nová pobočka knihovny. Je umístěna na pražských Petřinách, na adrese U Petřin 2511, a jde o zcela novou stavbu, která byla koncipována tak, aby splnila nároky kladené na nejmodernější knihovnické pracoviště.  Zájemci se mohou těšit na světlý, vzdušný prostor, který bude nejen domovem knih, ale bude nabízet i kulturní zážitky a kreativní vyžití.

 

Čtenáři z Petřin tak opustí starou, technicky a prostorově nevyhovující knihovnu, která byla umístěna ve školičce z 50. let, a začnou navštěvovat knihovnu, která poskytne vstřícné a pohodlné prostředí.

Na nové pobočce bude příchozí čekat výběr z 9 tisíc svazků knih, které si mohou nejen odnést domů, ale mohou si je číst i přímo v prostorách knihovny či za hezkého počasí v zahradě. V knihovně budou pořádány kulturní a vzdělávací akce, pro účely čehož knihovna disponuje několika multifunkčními klubovnami. Vedoucí pobočky, paní Hana Livorová, k tomu dodává: „Klubovnu si může půjčit každý, kdo potřebuje klidné a vybavené místo na přípravu do školy, promýšlení místních projektů, uspořádání workshopu nebo třeba hraní deskových her“.

Knihovna je vybudována jako pobytová, proto je na každém patře možné využít i malé kuchyňky, kde mohou maminky ohřát svačinku pro děti, nebo si hosté mohou čtení zpříjemnit čerstvě uvařenou kávou.

 

V minulých měsících jsme se na webu Děti a média opakovaně věnovali tématu umělé inteligence, tentokrát se na AI zaměřila ve svém programu i Ústřední knihovna na Mariánském náměstí. V pátek 3. listopadu od 10.00 do 18.30 hodin čeká zájemce blok přednášek, výstava i další související program.

Přednášející uvedou posluchače do světa užití umělé inteligence v umění, zemědělství, mobilitě, náboženství i v běžném životě. Zájemci si mohou vygenerovat prostřednictvím AI vlastní artefakt, ať již literární nebo výtvarný, zhlédnout ukázku autonomního auta nebo robota při práci. Více o programu akce zde: www.dny-ai.cz/event/praha-ai-4-all

 

Ve dnech od 6. do 11. listopadu proběhne v Ústřední knihovně přehlídka středoevropského filmu 3KinoFest. K vidění budou nejzajímavější filmové novinky z Polska, Slovenska, Maďarska i Česka. Program přehlídky je dostupný zde: 3Kino FilmFest 2023

 

V sobotu 18. listopadu se Ústřední knihovna v čase od 17.00 do 22.00 hodin připojí k Noci divadel.

Ta bude tentokrát tematicky sjednocena a ponese se v duchu oslav 130. výročí Hudebního oddělení Městské knihovny. Pracovníci tohoto oddělení budou poskytovat komentované prohlídky a mimořádně zpřístupní i některé rarity z hudebního fondu. Návštěvníci se mohou seznámit s podrobnostmi projektu Vltavské filharmonie, včetně zhlédnutí vizualizace architektonického návrhu.

Od 17.00 hodin proběhne vystoupení flétnového souboru FZUŠ HAMU v Praze, které se zaměří zejména na filmové melodie. A od 19 hod. se uskuteční divadelní představení Naděje aneb romance paroplavební Divadla naoko Praha.

Program pak ve 20.30 hodin uzavře recitál hradecké písničkářky Anny Beckerové za doprovodu violoncellisty Matěje Čapka.

 

 

- ZPĚT -
predchozí
21. 11. 2023

Herní spektákl Déčka podruhé – s malým varováním

V dubnu letošního roku jsme čtenářům webu Děti a média přinesli článek Špunti, Duhozemě a celý herní spektákl Déčka věnovaný on-line hrám, volně přístupným na webu České televize, konkrétně v sekci HRY na Déčku – https://decko.ceskatelevize.cz/hry.
9. 11. 2023

55. Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana v Ostrově – seminář POLITICKÉ ZPRAVODAJSTVÍ

  Po roce čtenářům webu Děti a média opět přinášíme zprávu z dalšího ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v Ostrově v Karlovarském kraji, konkrétně ze semináře POLITICKÉ ZPRAVODAJSTVÍ.
7. 11. 2023

Označování pořadů symboly nevhodnosti v českém vysílání

  V září 2022 vstoupila v účinnost novela zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání, která zavedla novinku v podobě labellingu pořadů v televizním vysílání, neboli povinnosti označovat pořady, které mají potenciál narušit fyzický, psychický nebo mravní vývoj nezletilých osob.…
1. 11. 2023

Listopadové pozvánky do Městské knihovny v Praze

  V listopadu zapálené čtenáře jistě potěšíme zprávou, že se po mnoha letech v Praze otevírá zbrusu nová pobočka knihovny. Je umístěna na pražských Petřinách, na adrese U Petřin 2511, a jde o zcela novou stavbu, která byla koncipována tak, aby splnila nároky kladené na nejmodernější knihovnické…
25. 10. 2023

Český rozhlas slaví 100 let

Český rozhlas v letošním roce slaví 100 let pravidelného rozhlasového vysílání u nás. Dne 18. května 2023 uplynulo přesně sto let od chvíle, kdy začala ve skautském stanu v pražských Kbelích vysílat soukromá společnost Radiojournal. U příležitosti kulatého jubilea Český rozhlas připravil bohatý…
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media