4. 12. 2023

Předvánoční čas v Městské knihovně

 

Pro období adventu si Městská knihovna v Praze připravila skutečně bohatou nabídku kulturních a společenských akcí.

 

V pondělí 4. prosince se zájemci mohou setkat s Markem Orko Váchou, římskokatolickým knězem, teologem, přírodovědcem, spisovatelem a také poradcem ministra zdravotnictví. Marek Orko Vácha bude od 19.00 hodin hovořit ve Velkém sále Ústřední knihovny o významu krajiny a o odlišných pohledech na její hodnotu pro člověka a společnost.

Dne 5. prosince od 16.00 hodin se zejména nejmenší návštěvníci mohou těšit na Mikulášskou, která se uskuteční v knihovně Velký mlýn v Libni. Nejen že se Mikuláš s hodnými dětmi podělí o tradiční sladkosti, ale také si můžete spolu s čertem a andělem vyrobit vánoční dekorace.

Následující den si s návštěvníky pobočky na Ostrčilově náměstí bude od 17.00 hodin povídat foodblogerka Vilemína o tradičních vánočních pokrmech a souvisejících svátečních zvycích.

Hostivařská pobočka na 7. prosince od 16.00 hodin připravila kreativní dílnu, v níž si děti i dospělí mohou vyrobit originální vánoční přáníčka.

8. prosince se na pobočce Korunní bude od 15.00 hodin muzicírovat. Odpoledne plné hudby a vánočních koled jistě všechny svátečně naladí.

V sobotu 9. prosince si návštěvníci mohou na vánočním jarmarku v Ústřední knihovně nakoupit netradiční kreativní dárky a od 14.00 nebo do 16.00 hodin si poslechnout přednášku Vánoce ve staré Praze, která vás seznámí s vánočními tradicemi, které se dodržovaly před sto a více lety.

 

Velmi užitečné rady mohou dostat zejména hospodyňky 11. prosince od 17.30 hodin na pobočce Petřiny, kde proběhne přednáška Jak na Vánoce beze zbytků. Pokud i vás každý rok o Vánocích trápí plýtvání jídlem, od zástupců spolku Zelený kruh dostanete tipy, jak šetrně a ekologicky nakládat s potravinami.

Možná méně vánoční, ale rozhodně příjemnou atmosféru si můžete užít na pobočce Opatov 12. prosince, kdy se od 17.30 hodin uskuteční koncert jazzové zpěvačky Jany Koubkové.

Naopak čistě vánoční náladu u vás navodí taneční představení Při Vánoci dlouhý noci, které se bude konat 13. prosince od 19 hodin ve Velkém sále Ústřední knihovny.

14. nebo 15. prosince si můžete vyrobit rukodělné dárečky ve vánočních dílnách14. prosince od 14.00 hodin se bude na pobočce Korunní tvořit z keramiky, 15. prosince od 15.00 hodin můžete vytvářet osobité dárečky na pobočce Dejvice.

 

Mimo proud vánočního programu bude beseda s filmovým producentem Janem Syručkem, který bude 18. prosince od 17.00 hodin na pobočce Barrandov hovořit o vzniku, historii i současnosti barrandovských filmových ateliérů.

Zlatým hřebem předvánočního programu Městské knihovny bude dozajista vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru Imbus. České, moravské a slezské koledy, ale také vánoční písně v angličtině, ukrajinštině či španělštině si mohou zájemci poslechnout 19. prosince od 18.30 hodin v Ústřední knihovně.

Pro nejmenší diváky se 21. prosince od 17.00 hodin na pobočce Břevnov uskuteční představení Husa Líza a vánoční hvězda o odvážné huse, která se vydá hledat zářící hvězdu, kterou by zavěsila na vrchol vánočního stromku.

 

Zdroj: Městská knihovna v Praze - Jsme tu pro každého… (mlp.cz)

 

 

- ZPĚT -
predchozí
19. 2. 2024

Film Jan Žižka není určen do vysílání před 22. hodinou

V listopadu 2023 byl do vysílání televizního programu Prima zařazen film Jan Žižka. Historizující snímek režiséra Petra Jákla, který vznikl s rozpočtem takřka půl miliardy korun, se volně inspiruje událostmi v Zemích Koruny české na začátku 15. století. Do filmu byla obsazena řada zahraničních…
9. 2. 2024

Králové videa aneb takoví jsme byli: vzpomínka na dobu rychlodabingu

Různých dokumentů, které nějakým způsobem reflektují svět médií, jsme již představili čtenářům webu Děti a média povícero. Snad ještě nikdy se však nejednalo o dokument českého (či slovenského) původu, a zcela jistě jsme se dosud nezabývali tak specifickou tématikou, charakterizující určitou dobu a…
6. 2. 2024

Únorový kulturní program Městské knihovny

Na webu Děti a média pravidelně informujeme o rozmanitých kulturních a společenských akcích, které pro Pražany, a nejen pro ně, připravuje Městská knihovna. Hlavním posláním knihovníků a knihovnic ale samozřejmě zůstává péče o knižní fondy a metodická pomoc čtenářům. V rámci této své činnosti…
31. 1. 2024

Zahraniční stížnosti na české provozovatele vysílání

  Fakt, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dozoruje nad televizními programy vysílanými v České republice, je veřejnosti všeobecně známý, mnohem méně se však ví, že Rada musí dohlížet rovněž na desítky televizních programů, které jsou vysílány výhradně v zahraničí, a to nejen na území…
25. 1. 2024

Sociální sítě skupiny Prima pod kontrolou

  Na podzim loňského roku zahájila skupina televize Prima automatizovanou kontrolu devíti facebookových a pěti instagramových profilů televize Prima pomocí nástroje založeného na dovednostech umělé inteligence. Nástroj naprogramoval technologický startup Elv.ai.
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media