2. 4. 2024

Divadélko pro batolata

Na webu Děti a média se často věnujeme mediálním obsahům a službám, které jsou určeny dětem různého věku, včetně předškoláků. Tentokrát se ale zaměříme ještě na mladší diváky. V Praze se totiž připravuje divadlo, které bude určené pro batolata. Divadlo KUK bude fungovat na Praze 4 v objektu bývalého Kina Kačerov. Jeho publikem budou mrňata ve věku od 10 měsíců do 5 let.

Za celým projektem stojí pražské Studio Damúza, které má s divadlem pro nejmenší bohaté zkušenosti. Už osm let pořádá v Praze a v Plzni velmi úspěšný festival KUK určený právě pro batolecí diváky.

K záměru stálé divadelní scény Studio Damúza na svých webových stránkách uvádí: Ve studiu DAMÚZA je pro nás rozvoj vnímání divadla a kultury u dětí raného věku velmi důležitý. Proto jsme jako první v ČR přišli s projektem se specifickým přístupem k batolatům, kdy jim nabízíme plnohodnotný kulturní program, aniž bychom je jakkoli degradovali. S tvořením programu pro nejmenší máme několikaleté zkušenosti a přistupujeme k němu s entusiasmem, který se přímo odráží v reakcích našeho, vždy nekompromisně upřímného, publika.

Děláme všechno proto, abychom vytvořili inspirativní prostor, kde batolata a malé děti společně se svými dospěláky rády tráví volný čas. KUK nabízí nekomerční alternativu dětské zábavy v podobě netradičních divadelních představení, která se pohybují na pomezí divadla, výtvarné instalace a workshopu. Zapojují tak vnímání všemi smysly a snáze děti vtáhnou do děje. Navazujeme tím na celosvětový trend divadla pro nejmenšího diváka, vycházející z vědeckých poznatků o rozvoji malých dětí, a s nadšením se ho snažíme předat i nejmladšímu českému publiku.“

Aby divadélko bylo pro dětské návštěvníky co nejatraktivnější, bude jeho součástí i originální autorská dětská herna, kterou tvůrci divadla sami kompletně navrhují a vytvářejí tak, aby přispěla nejen k radosti malých diváků, ale aby sama o sobě i přispívala k rozvoji dětské fantazie.

V současnosti je budoucí divadelní prostor rekonstruován. První představení by se ve zbrusu novém divadle mělo uskutečnit na podzimu tohoto roku.

Kdy konkrétně divadlo otevře, mohou zájemci sledovat na webových stránkách divadla zde: Divadlo KUK! – První divadlo pro batolata v ČR.

 

- ZPĚT -
predchozí
22. 4. 2024

TV NOVA přichází s projektem ke zvyšování mediální gramotnosti

V minulých dnech TV NOVA představila svůj edukativní projekt nazvaný Kyber tabu, průvodce vesmírem online informací, který si klade za cíl přispět k mediální výchově v ČR, a to zejména v oblasti online médií a dezinformací. Autorkou námětu je novinářka a mediální expertka Libuše Šmuclerová.
19. 4. 2024

„Festival Jeden svět 2024 – dokumentární film O karavaně a psech aneb konec nezávislých médií v Rusku“

  Jak čtenáři webu Děti a média již dávno vědí, na zdejších stránkách čas od času informujeme o zajímavých dokumentárních filmech, zabývajících se novými medii a různými fenomény s nimi souvisejícími. Obvyklým zdrojem takových snímků pro nás bývá mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět…
15. 4. 2024

Sladká výzva – hořký konec

Touha po sladkém patří k dětské přirozenosti. Co se však může stát, když se chuť na sladké násobí touhou po slávě? Snaha získat co nejvíce lajků a pozornosti na sociálních sítích bývá doprovázena mnohými výzvami neboli „challenge“, přičemž ty potravinové patří k nejčastějším.
10. 4. 2024

NOVÉ NEBEZPEČNÉ PODOBY FALEŠNÝCH (DEEP FAKE) VIDEÍ aneb Báječný nový svět

  Je tomu už nějaký čas, co jsme se zde, na stránkách webu Děti a média, věnovali v té době poměrně novému a ne až tak známému fenoménu DEEP FAKE, tedy zjednodušeně řečeno falešným videomontážím, vytvářeným pomocí nástrojů umělé inteligence.
3. 4. 2024

Dubnové pozvánky Městské knihovny

  Tradiční pozvánku na akce Městské knihovny v Praze musíme uvést informací, že v dubnu se Městská knihovna zaměřila zejména na výtvarné umění a architekturu. Připravila k těmto tématům celou řadu přednášek.
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media