5. 6. 2023

I v červnu do Městské knihovny

 

Před letními prázdninami čeká děti i jejich rodiče v Městské knihovně v Praze bohatý program.

 

Na pobočce v Hostivaři se 8. června 2023 od 16.00 hodin koná pravidelný mediální workshop, kde si děti mohou vyzkoušet práci novináře. Účastníci společně vytvoří časopis, který se zaměří na život v přírodě. Časopis bude následně vystaven v hostivařské pobočce, kde se s ním mohou seznámit všichni čtenáři. Workshop je určený pro děti od 7 do 12 let.

V Malém sále Ústřední knihovny se 15. června 2023 od 10.00 hodin uskuteční divadelní vystoupení Jak spolu stromy mluví, které nechá nahlédnout do tajů symbiotických vztahů stromů a hub v přírodě. Neobyčejné spojení loutkového divadla a digitálních technologií přinese nejen zajímavý zážitek, ale seznámí diváky také se zákonitostmi soužití lesních organizmů a mikroorganizmů.

Rovněž 15. června ale na pobočce Domu čtení v Ruské ulici se od 16. 00 hodin koná řemeslná dílna Kutil Junior, během níž mají děti možnost vyzkoušet si práci se dřevem. V bezpečném prostředí se naučí pracovat s nářadím. Budou měřit, řezat, vrtat, brousit, šroubovat i dekorovat a výrobek, který vytvoří, si mohou odnést domů. Budou-li šikovní, vyrobí si neobvyklý věšák na klíče, který může sloužit celé rodině.

Dětským milovníkům kočiček je určena filmová projekce Život kotěte, která proběhne 17. června 2023 od 15.00 hodin ve Velkém sále Ústřední knihovny v rámci cyklu Bio Junior. Francouzský filmový snímek, s českým dabingem, přinese příběh desetileté Clémence a jejího mourovatého koťátka Vrnilky. Dívka, která přijede z Paříže na prázdniny na venkov, zažije se svojí kočičkou dobrodružství, které jí změní život. Na venkově Vrnilka objeví svobodu a přírodu, ale také nebezpečí života daleko od města.

 

Ani knihovna nezapomíná, že děti mají v létě hlavně běhat na čerstvém vzduchu, proto připravila dvě venkovní akce. První je Stromová stezka, neboli zajímavé putování v okolí jednotlivých poboček knihovny a poznávání městské přírody a světa stromů. Cestou se pobavíte vyplňováním doplňovaček a vyzkoušíte si své znalosti. Všechny putovní listy i s mapami jsou pro zájemce připraveny ke stažení zde: Stromová stezka - venkovní hra pro celou rodinu na letní měsíce by Městská knihovna v Praze - Issuu

Druhé venkovní hry je možné se zúčastnit v oboře Hvězda, kde budete pátrat po ztracených oříšcích veverky Jarmilky. Cestou poznáte nejen ji, ale i další zvířecí obyvatele. Informace i herní sešitek najdete zde: Poprask ve hvězdě by Městská knihovna v Praze - Issuu.

 

Patrně největší událostí měsíce června bude tradiční muzejní noc, která vás 16. června 2023 až do 21. hodiny bude zvát do Ústřední knihovny. Letos vám představí Hudební oddělení knihovny. Knihovníci vám ukáží zajímavosti a rarity z hudebního fondu i nové služby, které chystají. Mimořádně budou k vidění i nejvzácnější hudební exempláře, které budou pro tuto příležitost zapůjčeny z Oddělení vzácných tisků.

V rámci muzejní noci zájemce čeká řada akcí a událostí. V 16.00 hodin v Oddělení pro děti a mládež vystoupí dětský folklorní soubor Makovičky a představí lidové tance a písničky ze Slovácka a Uherskohradišťska. Na představení Makoviček naváže od 17.00 hodin Opičí kapela, která si pro děti připraví kvízy, čtení a také bojovku, při níž se vám budou hodit hudební znalosti.

V Zálivu Ústřední knihovny se od 17.00 hodin mohou velcí i malí zúčastnit workshopu s Ondřejem Šárkem, který vás zasvětí do hry na ukulele. Ti, kdo umí hrát na piano, mohou ostatní potěšit svou hrou mezi 17. a 19. hodinou ve vestibulu Ústřední knihovny, kde bude piano pro veřejnost připravené.

Zlatým hřebem programu kostelní noci bude koncert Anny Beckerové a Matěje Čapka, který se uskuteční rovněž ve vestibulu Ústřední knihovny od 19.30 do 20.30 hodin.

 


Zdroj: Městská knihovna v Praze - Jsme tu pro každého… (mlp.cz)

 

 

predchozí
5. 6. 2023

I v červnu do Městské knihovny

  Před letními prázdninami čeká děti i jejich rodiče v Městské knihovně v Praze bohatý program.
30. 5. 2023

Jeden svět on-line: Krev v mobilech

Tentokrát bychom se chtěli se čtenáři webu Děti a média vrátit k jednomu z řady dokumentárních filmů uvedených v rámci festivalu Jeden svět. Nestalo se tak v nedávné době, naopak, film spatřil světlo světa již v roce 2010, je tedy starý třináct let (a nyní je zařazen mezi vybrané dokumenty trvale…
29. 5. 2023

Výzkum Mediální gramotnosti žáků středních a základních škol

Vzdělávací program organizace Člověk v tísni, Jeden svět na školách, v nedávné době zveřejnil výsledky kvantitativního výzkumu mediální gramotnosti žáků základních a středních škol a jejich postojů k médiím, který realizoval ve spolupráci s agenturou Focus v období od 5. září do 9. října 2022.…
17. 5. 2023

A-FilmTeensFest seznamuje veřejnost s nejlepšími filmy od dětských a dospívajících tvůrců

Letos se konal již 3. ročník soutěžní festivalové přehlídky audiovizuálních děl vyrobených mladými tvůrci od 6 do 20 let A – FilmTeensFest. Festival proběhl v období od 8. února do 12. března 2023 a bylo do něj zařazeno více než 160 filmů, které byly rozděleny do 8 základních sekcí (Radost; Já i…
2. 5. 2023

Webinář Vysílejme přístupně

Dne 10. května 2023 se v čase od 9.00 do 12.00 hodin uskuteční webinář Vysílejme přístupně pořádaný Nadačním fondem Českého rozhlasu se Střediskem Teiresiás Masarykovy univerzity a ve spolupráci s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání.
následující
info@detiamedia.cz

Fórum webu děti a media