Na základě stížnosti diváka se Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zabývala analýzou pořadu Víkend, který byl na programu NOVA odvysílán dne 8. listopadu 2015 v 10.30 hodin. Tento pořad zahrnoval reportáž o bondáži.
Moderátorka příspěvek uvedla slovy: „Policejní pouta, řetězy, lepicí páska, fólie, provazy. S tím vším se můžete pustit do bondáže. Důvody, proč někdo chce toho druhého svázat, jsou různé. Od potřeby mít moc a dělat si, co je libo, až po touhu vytvořit estetické umělecké dílo. Specifickým svazováním je shibari, japonská bondáž, při které se přelévají emoce mezi riggerem, tedy tím, kdo váže, a jeho modelem.“ Následuje podrobné seznámení s historií a metodami bondáže, s pocity těch, kdo se této aktivitě věnují, a ukázky provádění bondáže.
Reportáž je podána tak, že japonská bondáž je forma umění, která má určitý erotický aspekt. Popisovány jsou komunikace a emoce mezi riggerkou a modelkou. Problém reportáže z hlediska rizik pro dětské a dopívající diváky spočívá ve faktu, že svazování je realisticky znázorněno, a to tak, že je možné si způsoby vázání podrobně prohlédnout.
Svazování je líčeno jako příjemné či uspokojující jak pro svazujícího, tak pro svazovaného. Takové líčení může mít na nezralého dětského příjemce návodný či až persvazivní efekt. Bondáž je prezentována jako něco zcela standardního, přičemž je dle reportáže nutné dodržovat pouze tři pravidla v reportáži velmi volně definovaná.
Jako návodný je možné vnímat fakt obeznámení se s tím, že bondáž může být určitým uvolněním či příjemným sdílením emocí dvou lidí, z nichž jeden je výrazně dominantní a získává plnou moc nad druhým, tj. svazovaným. Tento druh prezentace bondáže, resp. svazování jiného člověka, může u dítěte či dospívajícího vyvolat dojem, že tímto způsobem je možné navázat, prohloubit či upevnit vztah dvou lidí, a může pak svazování člověka chápat jako přirozené, ať již v roli svazovaného či svazujícího.
Ohrožení fyzického, popř. morálního a psychického vývoje, pak spočívá v tom, že dětský divák se může v reálném životě stylizovat do role riggera, popř. se nechat stylizovat do role svazovaného, čímž může dojít k ublížení s následky fyzickými i psychickými.
Z těchto důvodů rozhodla Rada upozornit provozovatele programu NOVA na porušení ustanovení § 32 odst. 1 písm. g) zákona č. 231/2001 Sb., které ukládá povinnost nezařazovat mezi 6. a 22. hodinou pořady ohrožující psychický, fyzický nebo mravní vývoj dětí a mladistvých.